ZA POVĚSTMI A LEGENDAMI KUTNÉ HORY

TOP akce Kutnohorského léta

„… kdo zprvu nepronikne do počátků vzniku slavného města a jeho legend, jakoby na Horách Kutných nebyl…“ Večerním královským dvorem občas prochází legendární a slavné postavy – bájná kněžna Libuše, šťastný to mnich Antoň, hodný i zlý správce stříbrných dolů Ruthard a jeho okouzlující krásná dcera Rozina, či snad samotný král Václav…!? Právě ony s Vámi vtipně rozehrají a poutavě přiblíží vznik a historii královského města. Večer plný legendárních příběhů, skutečných i tajemných pověstí volně zakončíte prohlídkou samotného Muzea kutnohorských pověstí, duchů a strašidel, kde Vám nad hlavami duchové občas skutečně proletí.

Večery probíhají v pátek 15. a 22. července a 12. a 19. srpna 2022. Začátky vždy v 19:00 a ve 21:00 hodin. Doba trvání cca 1,5 hodiny.

Vstupné: základní 200,- Kč; snížené 150,- Kč

Vstupenky v předprodeji na www.kutnohorskeleto.cz

nebo na místě, ale kapacita je 40 osob na představení!

Info: MuzeumB@seznam.cz; tel.: 602 100 950